Size bir telefon kadar yakınız
05356201134
Dil Seçin
trende

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

31.10.2017
1 görüntülenme
Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Çok kirli bir beyaz stor perdeyi nasıl temizlerim? Perde, sertleştirilmiş beyaz pamuktan yapılmıştır ve uzun süredir ayakta durmaktadır. Lekeler genel toz, kir ve ezilmiş böcekleri içerir.

Stor perdeleriniz yıkama sırasında yıpranmaması için kullanılan deterjana ve yıkama sistemine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmamızda özel perde yıkama deterjanları ile stor perdeleriniz kısa sürede en iyi şekilde yıkanmaktadır. Perde yıkama işlerinin yanı sıra firmamızda daha birçok yıkama işlemi en iyi şekilde yapılmaktadır. Her zaman müşteri memnuniyetini kazanmak amacıyla en iyi hizmeti veren firmamızda stor perdeleriniz en uygun fiyatlarda yıkanmaktadır.

Zamanla yoğun kullanımdan kaynaklı olarak çok çabuk tozlana stor perdelerinizin yıkaması firmamızda profesyonel ekibimiz tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır. Yıkama işleriniz için firmamızı tercih etmeniz ekonomik açıdan da sizler için fayda sağlamaktadır. Firmamızda stor perde yıkama fiyatları de müşteri bütçesine göre oldukça uygundur.

Firmamızda stor perdeleriniz siz müşterilerimiz için kısa sürede en iyi şekilde yıkanmaktadır. Firmamızı tercih etmeniz eşyalarınızı kullanışlı ve temiz bir şekilde kullanabilmeniz için oldukça önemlidir.

Stor Perde Evde Nasıl Yıkanır?

Stor perdeler, neredeyse her dekora uyan basit ve zarif pencere kaplamaları sunar. Temizleme yöntemleri büyük ölçüde panjurların yapıldığı malzemeye bağlıdır. Malzeme suya batırılabiliyorsa, aşağıdaki basit temizleme prosedürlerini izleyin. Su ile doyurulamayan bir malzemeden yapılmışlarsa, leke temizleme tek güvenli temizleme seçeneği olacaktır.

İhtiyacınız olacak olanlar;

Hafif çamaşır deterjanı
Çamaşır suyu (isteğe bağlı)
Sünger veya yumuşak bezler
Eski diş fırçası
Fırça eki ile vakumlama
Kurutma rafı veya çamaşır ipi
Küvet
Ilık su
Yardım edecek arkadaş (isteğe bağlı)

Evde Stor Perde Temizleme Adımları

Mümkünse panjurları rulodan çıkarın ve dikkatlice yere düz bir şekilde koyun. Bunları silindirden çıkaramazsanız, en iyisi onları spot temizlemektir çünkü yıkama, perdeyi silindir üzerinde tutan yapıştırıcıyı gevşetebilir; bunun yerine aşağıdaki bölümü nokta temizliği için kullanın.
Perdenizi mekanizmasından çıkardığınızda panjurlar özellikle kirliyse, yüzeydeki kirleri temizlemek için derinlemesine bir süpürmeyle başlamak en iyisidir.

Yüzeyi nazikçe fırçalamak ve gevşek kirleri, ölü böcekleri vb. Temizlemek için vakumdaki fırça eklentisini kullanın.

Ardından, küveti ılık suyla yaklaşık yarısını doldurun. (Panjurlarınız küvet için çok büyükse, ek ipuçları bölümüne bakın.)

Suya biraz çamaşır deterjanı ekleyin ve yüzeyde birkaç köpük oluşmaya başlayana kadar karıştırın. Panjurlar beyaz ise suya az miktarda çamaşır suyu da eklenebilir.

Ardından, jaluzileri dikkatlice küvete yerleştirin. Panjurlar uzunsa, onları akordeon şeklinde gevşek bir şekilde katmanlamakta sorun yoktur.
Sabunlu suda birkaç saat bekletin.
Ardından, panjurların bir ucundan başlayın ve yumuşak bir bez veya süngerle hafifçe ileri geri silin. Bu, kalan kir ve / veya lekelerin çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
Zor lekeler için eski bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın.
Küvetteki köpüklü suyu boşaltın.
Temiz suyla doldurun ve panjurları durulayın. Sabunun tamamı çıkana kadar tekrarlayın. Panjurların üzerinde sabun kalıntısı kalırsa, kir ve tozu hızla toplayan bir mıknatıs görevi görür.

Yardımcı olacak bir partner varsa, daha hızlı sabun çıkarmak için jaluziler yukarı kaldırılabilir ve duş püskürtücüsü ile durulanabilir.

Panjurları tamamen kuruyana kadar bir kurutma rafının, duş çubuğunun üzerine veya bir çamaşır ipinin üzerine koyun. Kuruma süresini hızlandırmak ve su lekelerini önlemek için iç mekanlarda bir vantilatörün panjurlara doğrultulmasına yardımcı olabilir.

Bunları silindire geri takın ve pencerenin üzerine yeniden takın.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.